2018 Eagle Valley XC Invitational



Division Results for the M-FROSH

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 6 4130 Kien Cogley M 9 Fruita Monument High Scho 1 M-FROSH 1 61 17:28.6 5:38
2 8 3890 Sullivan Middaugh M 9 Battle Mountain High Scho 1 M-FROSH 2 61 17:29.3 5:38
3 63 4143 Tyler MacDonald M 9 Fruita Monument High Scho 5 M-FROSH 5 61 19:16.2 6:13
4 66 4369 Patrick Whitt M 9 Rifle High School 2 M-FROSH 6 61 19:19.5 6:14
5 73 4379 Bowden Tumminello M 9 Steamboat Springs High Sc 4 M-FROSH 7 61 19:28.1 6:16
6 74 4026 Trevor Lewis M 9 Debeque High School 1 M-FROSH 8 61 19:28.2 6:16
7 75 3777 Brenon Reed M 9 Aspen High School 3 M-FROSH 9 61 19:28.6 6:17
8 79 4097 Lukas Bergsten M 9 Eagle Valley High School 11 M-FROSH 10 61 19:33.4 6:18
9 82 4327 Alyster Birk M 9 Paonia High School 4 M-FROSH 11 61 19:38.6 6:20
10 86 4292 Logan Hafey M 9 Moffat County High School 6 M-FROSH 12 61 19:45.8 6:22
11 94 4325 Alejandro Garcia M 9 Paonia High School 5 M-FROSH 13 61 19:55.9 6:25
12 96 4468 Noah Chrisman M 9 Summit High School 8 M-FROSH 14 61 19:57.0 6:26
13 99 4120 Carson Garcia M 9 Fruita Monument High Scho 10 M-FROSH 15 61 19:59.3 6:27
14 108 4066 Charlie Callis M 9 Eagle Valley High School 16 M-FROSH 16 61 20:15.4 6:32
15 122 3957 Ethan Poland M 9 Coal Ridge High School 2 M-FROSH 17 61 20:30.3 6:36
16 127 4201 Mason Smith M 9 Golden High School 13 M-FROSH 18 61 20:37.0 6:39
17 134 4191 Jake Wimbish M 9 Golden High School 14 M-FROSH 19 61 20:48.3 6:42
18 153 3863 Grant Willis M 9 Battle Mountain High Scho 18 M-FROSH 20 61 21:30.8 6:56
19 162 3822 David Good M 9 Basalt High School 6 M-FROSH 21 61 21:47.2 7:01
20 163 4474 Tejas Patel M 9 Summit High School 14 M-FROSH 22 61 21:49.2 7:02
21 164 4074 Ferguson St.John M 9 Eagle Valley High School 25 M-FROSH 23 61 21:50.5 7:02
22 165 4346 Colton Noel M 9 Rangely High School 1 M-FROSH 24 61 21:52.5 7:03
23 166 4111 Yen Hanson M 9 Eagle Valley High School 26 M-FROSH 25 61 21:53.2 7:03
24 168 4062 Brody Nielsen M 9 Eagle Valley High School 27 M-FROSH 26 61 21:58.2 7:05
25 169 4355 Adrian Valerio M 9 Rifle High School 5 M-FROSH 27 61 22:00.0 7:05
26 173 4279 Carter Behrman M 9 Moffat County High School 9 M-FROSH 28 61 22:12.2 7:09
27 175 4079 Gustavo Navarro M 9 Eagle Valley High School 28 M-FROSH 29 61 22:16.3 7:11
28 178 4388 Darren Halik M 9 Steamboat Springs High Sc 15 M-FROSH 30 61 22:28.2 7:14
29 179 4276 Alex Nichols M 9 Moffat County High School 10 M-FROSH 31 61 22:30.8 7:15
30 187 4378 Bennett Jones M 9 Steamboat Springs High Sc 17 M-FROSH 32 61 22:43.4 7:19
31 188 4336 Jose Mojarro M 9 Paonia High School 7 M-FROSH 33 61 22:45.3 7:20
32 189 4211 Tyler Smith M 9 Golden High School 18 M-FROSH 34 61 22:45.7 7:20
33 193 3986 Owen McLernon M 9 Colorado Rocky Mountain S 6 M-FROSH 35 61 22:49.7 7:21
34 195 3800 Thomas Mellenthin M 9 Aspen High School 8 M-FROSH 36 61 22:52.9 7:22
35 199 4429 Nik Keyek M 9 Steamboat Springs High Sc 18 M-FROSH 37 61 23:01.2 7:25
36 201 4287 Kadin Hume M 9 Moffat County High School 11 M-FROSH 38 61 23:13.5 7:29
37 202 3840 Andrew Olmstead M 9 Battle Mountain High Scho 21 M-FROSH 39 61 23:20.6 7:31
38 203 4270 Owen Hannemann M 9 Meeker High School 3 M-FROSH 40 61 23:20.9 7:31
39 205 4125 Gavin Vanwhy M 9 Fruita Monument High Scho 13 M-FROSH 41 61 23:29.4 7:34
40 206 4416 Layton Morrison M 9 Steamboat Springs High Sc 19 M-FROSH 42 61 23:30.0 7:34
41 210 4307 Carter Baskin M 9 Palisade High School 6 M-FROSH 43 61 23:40.5 7:38
42 212 3795 Rance Pillans M 9 Aspen High School 10 M-FROSH 44 61 24:09.3 7:47
43 215 4324 Aidan Zerr M 9 Paonia High School 8 M-FROSH 45 61 24:34.7 7:55
44 216 4349 Timothy Scoggins M 9 Rangely High School 2 M-FROSH 46 61 24:47.3 7:59
45 219 4453 Hance Langley M 9 Summit High School 20 M-FROSH 47 61 25:00.1 8:03
46 220 4082 Ian Cosper M 9 Eagle Valley High School 32 M-FROSH 48 61 25:07.5 8:06
47 222 4196 Liam Fisher M 9 Golden High School 20 M-FROSH 49 61 25:15.6 8:08
48 226 4430 Robert Rusher M 9 Steamboat Springs High Sc 22 M-FROSH 50 61 25:59.9 8:23
49 228 4309 David Montoni-Tiller M 9 Palisade High School 8 M-FROSH 51 61 26:25.5 8:31
50 229 4313 Jj Garcia M 9 Palisade High School 9 M-FROSH 52 61 26:33.2 8:33
51 231 4361 Jakob Ayres M 9 Rifle High School 9 M-FROSH 53 61 26:41.5 8:36
52 232 4387 Dalton Bush M 9 Steamboat Springs High Sc 23 M-FROSH 54 61 26:41.7 8:36
53 236 3911 Aden Parrish M 9 Caprock Academy High Scho 7 M-FROSH 55 61 27:50.5 8:58
54 237 3956 Eric Monroy M 9 Coal Ridge High School 9 M-FROSH 56 61 27:54.4 8:59
55 238 3843 Bode Kirchner M 9 Battle Mountain High Scho 23 M-FROSH 57 61 28:06.9 9:03
56 239 3872 Kendall Noble M 9 Battle Mountain High Scho 24 M-FROSH 58 61 28:22.4 9:08
57 241 4224 Victor Valdez M 9 Grand Valley High School 7 M-FROSH 59 61 28:57.4 9:20
58 242 4063 Carson Williams M 9 Eagle Valley High School 35 M-FROSH 60 61 29:13.9 9:25
59 244 4110 Wiliam Davis M 9 Eagle Valley High School 36 M-FROSH 61 61 31:19.0 10:05

Division Results for the M-JUNIOR

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 9 4462 Max Bonenberger M 11 Summit High School 1 M-JUNIOR 2 57 17:30.0 5:38
2 13 4183 Ethan Hensley M 11 Golden High School 2 M-JUNIOR 3 57 17:42.2 5:42
3 16 3860 Ezri Perdue M 11 Battle Mountain High Scho 3 M-JUNIOR 4 57 17:47.5 5:44
4 32 4124 Gannon Seagren M 11 Fruita Monument High Scho 3 M-JUNIOR 5 57 18:10.1 5:51
5 41 3977 Jack Gottsegen M 11 Colorado Rocky Mountain S 2 M-JUNIOR 7 57 18:31.7 5:58
6 42 4072 Emerson Betz M 11 Eagle Valley High School 7 M-JUNIOR 8 57 18:41.6 6:01
7 48 3836 Tucker Bruce M 11 Basalt High School 1 M-JUNIOR 9 57 18:53.7 6:05
8 53 4449 Filippo Nardella M 11 Summit High School 5 M-JUNIOR 10 57 19:04.1 6:09
9 55 4237 Conner Lenhard M 11 Lake County High School 1 M-JUNIOR 11 57 19:05.5 6:09
10 56 3916 Jeremy Swaim M 11 Caprock Academy High Scho 1 M-JUNIOR 12 57 19:05.6 6:09
11 58 4463 Mike Thebeau M 11 Summit High School 6 M-JUNIOR 13 57 19:09.7 6:11
12 62 3892 Tom Allen M 11 Battle Mountain High Scho 6 M-JUNIOR 14 57 19:15.0 6:12
13 64 4386 Cooper Jones M 11 Steamboat Springs High Sc 3 M-JUNIOR 15 57 19:18.8 6:13
14 68 3859 Ethan Pyke M 11 Battle Mountain High Scho 8 M-JUNIOR 16 57 19:21.5 6:14
15 71 4338 Logan Green M 11 Paonia High School 3 M-JUNIOR 17 57 19:23.3 6:15
16 76 4133 Logan Seriani M 11 Fruita Monument High Scho 7 M-JUNIOR 18 57 19:30.4 6:17
17 81 4317 Marcin Latek M 11 Palisade High School 3 M-JUNIOR 19 57 19:36.7 6:19
18 83 4405 Josh Bush M 11 Steamboat Springs High Sc 5 M-JUNIOR 20 57 19:41.0 6:21
19 85 4212 Vincenzo Perri M 11 Golden High School 10 M-JUNIOR 21 57 19:45.7 6:22
20 91 4425 Mitch Meissner M 11 Steamboat Springs High Sc 6 M-JUNIOR 22 57 19:49.6 6:23
21 101 3782 Conner Chesner M 11 Aspen High School 5 M-JUNIOR 23 57 20:03.4 6:28
22 104 4083 Jacob Papadopolous M 11 Eagle Valley High School 15 M-JUNIOR 24 57 20:07.3 6:29
23 109 4445 Caleb White M 11 Summit High School 9 M-JUNIOR 25 57 20:15.7 6:32
24 110 4308 Cavan Pawlowski M 11 Palisade High School 5 M-JUNIOR 26 57 20:16.2 6:32
25 111 3796 Riley Johnson M 11 Aspen High School 6 M-JUNIOR 27 57 20:17.0 6:32
26 113 4222 Sammy Hemmert M 11 Grand Valley High School 3 M-JUNIOR 28 57 20:19.1 6:33
27 115 4300 Wilson Eike M 11 Moffat County High School 8 M-JUNIOR 29 57 20:22.0 6:34
28 119 3787 Joshua George M 11 Aspen High School 7 M-JUNIOR 30 57 20:27.9 6:36
29 120 4132 Lance Whitesides M 11 Fruita Monument High Scho 11 M-JUNIOR 31 57 20:29.5 6:36
30 123 3891 Tj Guercio M 11 Battle Mountain High Scho 11 M-JUNIOR 32 57 20:32.8 6:37
31 124 4467 Nathan Berry M 11 Summit High School 10 M-JUNIOR 33 57 20:34.6 6:38
32 128 4367 Nicholas Heil M 11 Rifle High School 3 M-JUNIOR 34 57 20:37.3 6:39
33 129 4447 Christian Seiber M 11 Summit High School 11 M-JUNIOR 35 57 20:37.6 6:39
34 130 4104 Connor Jenkins M 11 Eagle Valley High School 18 M-JUNIOR 36 57 20:41.3 6:40
35 136 3960 Josh Lovelace M 11 Coal Ridge High School 3 M-JUNIOR 37 57 20:48.4 6:42
36 138 3869 Josh Marion M 11 Battle Mountain High Scho 14 M-JUNIOR 38 57 20:52.9 6:44
37 145 4402 James Bogan M 11 Steamboat Springs High Sc 10 M-JUNIOR 39 57 21:12.8 6:50
38 148 3952 Aidan Boyd M 11 Coal Ridge High School 4 M-JUNIOR 40 57 21:17.7 6:52
39 152 4469 Paul Hans M 11 Summit High School 13 M-JUNIOR 41 57 21:29.7 6:56
40 158 3823 Fisher Mitchell M 11 Basalt High School 5 M-JUNIOR 42 57 21:42.8 7:00
41 172 4475 Tommy Brown M 11 Summit High School 16 M-JUNIOR 43 57 22:11.7 7:09
42 174 4437 Wade Fortson M 11 Steamboat Springs High Sc 14 M-JUNIOR 44 57 22:12.4 7:09
43 176 4095 Luca Hart M 11 Eagle Valley High School 29 M-JUNIOR 45 57 22:18.2 7:11
44 180 3852 David Ross M 11 Battle Mountain High Scho 19 M-JUNIOR 46 57 22:34.9 7:17
45 181 4443 Brandon Daniel M 11 Summit High School 17 M-JUNIOR 47 57 22:35.5 7:17
46 191 4365 Keegan McCarty M 11 Rifle High School 7 M-JUNIOR 48 57 22:48.4 7:21
47 197 4214 Ethan Cotter M 11 Grand Valley High School 4 M-JUNIOR 49 57 22:59.1 7:24
48 200 4025 John Chapman M 11 Debeque High School 2 M-JUNIOR 50 57 23:08.8 7:27
49 204 4091 Josh Boeke M 11 Eagle Valley High School 31 M-JUNIOR 51 57 23:24.7 7:33
50 207 4464 Milo Gauss M 11 Summit High School 19 M-JUNIOR 52 57 23:31.8 7:35
51 208 4372 Tyler Vasquez M 11 Rifle High School 8 M-JUNIOR 53 57 23:35.2 7:36
52 221 4310 Elijah Navarro M 11 Palisade High School 7 M-JUNIOR 54 57 25:11.2 8:07
53 224 3955 Dylan Dunbar M 11 Coal Ridge High School 8 M-JUNIOR 55 57 25:46.4 8:18
54 227 4460 Kyle Venz M 11 Summit High School 21 M-JUNIOR 56 57 26:02.7 8:23
55 243 4273 Zach Harman M 11 Meeker High School 4 M-JUNIOR 57 57 29:56.0 9:39

Division Results for the M-SENIOR

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 4 4064 Carter Baker M 12 Eagle Valley High School 1 M-SENIOR 2 65 17:05.4 5:31
2 5 4332 Ethan Bartlett M 12 Paonia High School 1 M-SENIOR 3 65 17:21.5 5:36
3 7 4060 Bailey Beckum M 12 Eagle Valley High School 2 M-SENIOR 4 65 17:29.1 5:38
4 10 4203 Noah Brown M 12 Golden High School 1 M-SENIOR 5 65 17:30.1 5:38
5 11 3867 Jason Macaluso M 12 Battle Mountain High Scho 2 M-SENIOR 6 65 17:30.3 5:39
6 12 4282 Chris Carrouth M 12 Moffat County High School 2 M-SENIOR 7 65 17:35.1 5:40
7 14 4119 Bryce Boggs M 12 Fruita Monument High Scho 2 M-SENIOR 8 65 17:45.2 5:43
8 15 4088 John Papadopolous M 12 Eagle Valley High School 3 M-SENIOR 9 65 17:46.5 5:44
9 17 4187 Hunter Twitty M 12 Golden High School 3 M-SENIOR 10 65 17:49.3 5:45
10 19 4098 Luke Morrissey M 12 Eagle Valley High School 5 M-SENIOR 11 65 17:50.2 5:45
11 24 3858 David Reilly M 12 Battle Mountain High Scho 4 M-SENIOR 12 65 17:58.3 5:48
12 26 4100 Matthew Grewe M 12 Eagle Valley High School 6 M-SENIOR 13 65 18:01.2 5:48
13 27 4174 Danny Ridley M 12 Golden High School 4 M-SENIOR 14 65 18:02.4 5:49
14 28 3784 Everett Olson M 12 Aspen High School 1 M-SENIOR 15 65 18:05.2 5:50
15 30 4189 Jack Swanson M 12 Golden High School 5 M-SENIOR 17 65 18:05.6 5:50
16 38 3791 Nicholas Galambos M 12 Aspen High School 2 M-SENIOR 19 65 18:27.0 5:57
17 44 4446 Chris Rohlf M 12 Summit High School 3 M-SENIOR 20 65 18:45.0 6:03
18 49 4415 Kieran Hahn M 12 Steamboat Springs High Sc 2 M-SENIOR 21 65 18:57.0 6:06
19 51 4219 Kellen Jansen M 12 Grand Valley High School 1 M-SENIOR 22 65 19:03.4 6:09
20 52 4138 Reagan Thompson M 12 Fruita Monument High Scho 4 M-SENIOR 23 65 19:03.8 6:09
21 54 4299 Theo Corrello M 12 Moffat County High School 5 M-SENIOR 24 65 19:04.2 6:09
22 57 4176 Drew Warner M 12 Golden High School 7 M-SENIOR 25 65 19:09.3 6:10
23 59 3825 Leighton Albright M 12 Basalt High School 2 M-SENIOR 26 65 19:10.1 6:11
24 60 4073 Ethan Gile M 12 Eagle Valley High School 9 M-SENIOR 27 65 19:13.4 6:12
25 65 3845 Casey Cope M 12 Battle Mountain High Scho 7 M-SENIOR 28 65 19:19.2 6:14
26 70 4333 Harley Ewert M 12 Paonia High School 2 M-SENIOR 30 65 19:22.8 6:15
27 69 4101 Miguel Castillo M 12 Eagle Valley High School 10 M-SENIOR 29 65 19:22.8 6:15
28 77 4204 Patrick Benfield M 12 Golden High School 8 M-SENIOR 32 65 19:31.5 6:18
29 80 4319 Sage Fontella M 12 Palisade High School 2 M-SENIOR 33 65 19:34.0 6:18
30 84 4089 Jonathan Guzman M 12 Eagle Valley High School 12 M-SENIOR 34 65 19:43.1 6:21
31 87 3781 Colt Whitley M 12 Aspen High School 4 M-SENIOR 35 65 19:46.3 6:22
32 90 3880 Mason Mitchell M 12 Battle Mountain High Scho 9 M-SENIOR 36 65 19:49.0 6:23
33 93 4112 Zachary Yoder M 12 Eagle Valley High School 13 M-SENIOR 37 65 19:53.5 6:25
34 98 4067 Clay Humphries M 12 Eagle Valley High School 14 M-SENIOR 38 65 19:57.6 6:26
35 102 3870 Kaden Williams M 12 Battle Mountain High Scho 10 M-SENIOR 39 65 20:05.7 6:29
36 103 4384 Chase High M 12 Steamboat Springs High Sc 7 M-SENIOR 40 65 20:06.8 6:29
37 112 4274 Aj Barber M 12 Moffat County High School 7 M-SENIOR 41 65 20:18.4 6:33
38 114 4069 David Sanchez M 12 Eagle Valley High School 17 M-SENIOR 42 65 20:20.9 6:33
39 126 3893 Wyatt Nelson M 12 Battle Mountain High Scho 12 M-SENIOR 43 65 20:36.3 6:38
40 131 4383 Charles Leech M 12 Steamboat Springs High Sc 9 M-SENIOR 44 65 20:41.3 6:40
41 133 3877 Liam Hanagan M 12 Battle Mountain High Scho 13 M-SENIOR 45 65 20:43.1 6:41
42 135 4068 David Gonzalez M 12 Eagle Valley High School 19 M-SENIOR 46 65 20:48.4 6:42
43 137 4077 Gage Harper M 12 Eagle Valley High School 20 M-SENIOR 47 65 20:51.9 6:43
44 141 3883 Reese Jacobs M 12 Battle Mountain High Scho 15 M-SENIOR 48 65 20:59.3 6:46
45 142 4271 Pake Burke M 12 Meeker High School 2 M-SENIOR 49 65 21:03.2 6:47
46 144 4450 Finn Pattenden M 12 Summit High School 12 M-SENIOR 50 65 21:05.3 6:48
47 146 3987 Patrick McComb M 12 Colorado Rocky Mountain S 5 M-SENIOR 51 65 21:14.0 6:51
48 154 4080 Hayden Williams M 12 Eagle Valley High School 22 M-SENIOR 52 65 21:33.0 6:57
49 161 4081 Hunter Kohrmann M 12 Eagle Valley High School 24 M-SENIOR 53 65 21:44.1 7:00
50 177 4328 Calvin Reese M 12 Paonia High School 6 M-SENIOR 54 65 22:27.0 7:14
51 184 3967 Seager Apodaca M 12 Coal Ridge High School 5 M-SENIOR 55 65 22:39.4 7:18
52 185 4454 Jack Arnold M 12 Summit High School 18 M-SENIOR 56 65 22:40.3 7:18
53 186 3969 Stephen Jones M 12 Coal Ridge High School 6 M-SENIOR 57 65 22:40.7 7:18
54 192 3864 Hayden Krueger M 12 Battle Mountain High Scho 20 M-SENIOR 58 65 22:49.1 7:21
55 194 3961 Kevin Nevarez M 12 Coal Ridge High School 7 M-SENIOR 59 65 22:51.3 7:22
56 218 3835 Steven Garcia M 12 Basalt High School 7 M-SENIOR 60 65 24:56.7 8:02
57 223 3912 Alec Fraser M 12 Caprock Academy High Scho 6 M-SENIOR 61 65 25:21.7 8:10
58 233 4380 Cade Rowan M 12 Steamboat Springs High Sc 24 M-SENIOR 62 65 26:57.4 8:41
59 234 4407 Julian Bowman M 12 Steamboat Springs High Sc 25 M-SENIOR 63 65 27:01.7 8:42
60 235 4356 Alex Lemus M 12 Rifle High School 10 M-SENIOR 64 65 27:18.2 8:48
61 240 4057 Adolfo Cardenas M 12 Eagle Valley High School 34 M-SENIOR 65 65 28:22.5 9:08

Division Results for the M-SOPH

Div Place Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 2 4301 Wyatt Mortenson M 10 Moffat County High School 1 M-SOPH 1 61 16:39.8 5:22
2 18 4078 Gage Nielsen M 10 Eagle Valley High School 4 M-SOPH 2 61 17:50.0 5:45
3 23 4472 Sam Burke M 10 Summit High School 2 M-SOPH 5 61 17:57.8 5:47
4 31 4320 Shilo Trowbridge M 10 Palisade High School 1 M-SOPH 6 61 18:09.2 5:51
5 33 4435 Sumner Cotton M 10 Steamboat Springs High Sc 1 M-SOPH 7 61 18:10.2 5:51
6 36 4362 Jonathan Hernandez M 10 Rifle High School 1 M-SOPH 8 61 18:20.4 5:55
7 37 3985 Oliver Vaughan M 10 Colorado Rocky Mountain S 1 M-SOPH 9 61 18:25.9 5:56
8 39 3841 Ari Dennis M 10 Battle Mountain High Scho 5 M-SOPH 10 61 18:27.2 5:57
9 43 4193 Kellen Sisco M 10 Golden High School 6 M-SOPH 12 61 18:42.1 6:02
10 45 4289 Keaton Knez M 10 Moffat County High School 3 M-SOPH 13 61 18:46.5 6:03
11 46 4451 Giovanni Marquez M 10 Summit High School 4 M-SOPH 14 61 18:46.7 6:03
12 47 4283 Coltyn Terry M 10 Moffat County High School 4 M-SOPH 15 61 18:53.6 6:05
13 50 4070 Dillon Flaagan M 10 Eagle Valley High School 8 M-SOPH 16 61 19:01.9 6:08
14 61 4458 Korben Long M 10 Summit High School 7 M-SOPH 17 61 19:14.1 6:12
15 67 4134 McGinley Zastrow M 10 Fruita Monument High Scho 6 M-SOPH 18 61 19:20.9 6:14
16 78 4177 Dylan O'Neill M 10 Golden High School 9 M-SOPH 19 61 19:33.0 6:18
17 88 4306 Cade Moseley M 10 Palisade High School 4 M-SOPH 20 61 19:47.5 6:23
18 92 4123 Gabriel Gallagher M 10 Fruita Monument High Scho 8 M-SOPH 22 61 19:52.9 6:24
19 95 4121 Christopher Chelle M 10 Fruita Monument High Scho 9 M-SOPH 23 61 19:56.5 6:26
20 97 4218 Keaton Jansen M 10 Grand Valley High School 2 M-SOPH 24 61 19:57.1 6:26
21 100 3917 Max Witwer M 10 Caprock Academy High Scho 2 M-SOPH 25 61 20:00.5 6:27
22 105 4169 Bryan Shuler M 10 Golden High School 11 M-SOPH 26 61 20:11.0 6:30
23 106 3830 Noah Allen M 10 Basalt High School 3 M-SOPH 27 61 20:12.5 6:31
24 107 3918 Nick Clifford M 10 Caprock Academy High Scho 3 M-SOPH 28 61 20:12.7 6:31
25 116 4184 Frederik Rikhof M 10 Golden High School 12 M-SOPH 29 61 20:22.3 6:34
26 117 3958 Harrison Chabin M 10 Coal Ridge High School 1 M-SOPH 30 61 20:22.7 6:34
27 118 4264 Ashdon Seibert M 10 Meeker High School 1 M-SOPH 31 61 20:24.5 6:35
28 121 4397 Ezra Moyer M 10 Steamboat Springs High Sc 8 M-SOPH 32 61 20:29.9 6:36
29 125 3975 Elliot Wickenheiser M 10 Colorado Rocky Mountain S 3 M-SOPH 33 61 20:35.8 6:38
30 132 3971 Bryn Peterson M 10 Colorado Rocky Mountain S 4 M-SOPH 34 61 20:41.3 6:40
31 139 4210 Toby Howie M 10 Golden High School 15 M-SOPH 35 61 20:55.6 6:45
32 140 3920 Sasha Grisak M 10 Caprock Academy High Scho 4 M-SOPH 36 61 20:58.7 6:46
33 143 3881 Max Williams M 10 Battle Mountain High Scho 16 M-SOPH 37 61 21:05.3 6:48
34 147 4065 Carter Strauss M 10 Eagle Valley High School 21 M-SOPH 38 61 21:16.2 6:51
35 149 4207 Ryan Sherry M 10 Golden High School 16 M-SOPH 39 61 21:19.3 6:52
36 150 3827 Marius Mercier M 10 Basalt High School 4 M-SOPH 40 61 21:26.7 6:55
37 151 3894 Zander Miscio M 10 Battle Mountain High Scho 17 M-SOPH 41 61 21:28.5 6:55
38 155 4071 Donovan Escobar M 10 Eagle Valley High School 23 M-SOPH 42 61 21:38.8 6:59
39 156 4404 Jeremiah Kelley M 10 Steamboat Springs High Sc 11 M-SOPH 43 61 21:39.1 6:59
40 157 4114 Alexander Eckberg M 10 Fruita Monument High Scho 12 M-SOPH 44 61 21:39.6 6:59
41 159 4406 Josh Hamilton M 10 Steamboat Springs High Sc 12 M-SOPH 45 61 21:43.3 7:00
42 160 4360 Gustavo Gonzalez M 10 Rifle High School 4 M-SOPH 46 61 21:43.7 7:00
43 167 4440 Aidan West M 10 Summit High School 15 M-SOPH 47 61 21:56.6 7:04
44 170 4359 Diego Fernandez M 10 Rifle High School 6 M-SOPH 48 61 22:02.6 7:06
45 171 4395 Emmitt Meyring M 10 Steamboat Springs High Sc 13 M-SOPH 49 61 22:03.7 7:07
46 182 4396 Ezra Graham M 10 Steamboat Springs High Sc 16 M-SOPH 50 61 22:35.8 7:17
47 183 4202 Nathan Swanson M 10 Golden High School 17 M-SOPH 51 61 22:38.7 7:18
48 190 4173 Colin Ridley M 10 Golden High School 19 M-SOPH 52 61 22:48.3 7:21
49 196 4086 James Garcia M 10 Eagle Valley High School 30 M-SOPH 53 61 22:58.2 7:24
50 198 4215 Ethan Dooling M 10 Grand Valley High School 5 M-SOPH 54 61 22:59.6 7:25
51 209 3776 Brady Rogers M 10 Aspen High School 9 M-SOPH 55 61 23:40.2 7:38
52 211 3919 Robert Liwang M 10 Caprock Academy High Scho 5 M-SOPH 56 61 23:49.7 7:41
53 213 4220 Michael Satterfield M 10 Grand Valley High School 6 M-SOPH 57 61 24:16.0 7:49
54 214 4436 Tommy Mewborn M 10 Steamboat Springs High Sc 20 M-SOPH 58 61 24:17.6 7:50
55 217 4408 Justin Heid M 10 Steamboat Springs High Sc 21 M-SOPH 59 61 24:49.8 8:00
56 225 3848 Charles Toms M 10 Battle Mountain High Scho 22 M-SOPH 60 61 25:59.3 8:22
57 230 4105 Sam Osten M 10 Eagle Valley High School 33 M-SOPH 61 61 26:38.5 8:35