2020 Eagle Valley XC Invitational

What is the difference between Gun Time and Net Time?



Overall Results: Varsity Boys

Place Bib First Last Sex Yr School TmPl Div Div Place Div Total Time Pace
1 2331 Dominykas Remeikis M 10 Summit High School 1 M-SOPH 1 9 16:43.5 5:23
2 2286 Gage Nielsen M 12 Eagle Valley High School 1 M-SENIOR 1 22 16:50.0 5:26
3 2312 Jaydon Fryer M 12 Steamboat Springs High Sc 1 M-SENIOR 2 22 16:50.0 5:26
4 581 Jordan Leblow M 11 Central High School 1 M-JUNIOR 1 14 17:04.9 5:30
5 2325 Sam Burke M 12 Summit High School 2 M-SENIOR 3 22 17:20.6 5:35
6 2288 Ferguson St. John M 11 Eagle Valley High School 2 M-JUNIOR 2 14 17:25.7 5:37
7 2316 Bowden Tumminello M 11 Steamboat Springs High Sc 2 M-JUNIOR 3 14 17:25.7 5:37
8 2283 Jake Drever M 10 Eagle Valley High School 3 M-SOPH 2 9 17:26.1 5:37
9 599 Tyler Stogsdill M 11 Central High School 2 M-JUNIOR 4 14 17:30.3 5:39
10 320 Christian Kelly M 12 Aspen High School 1 M-SENIOR 4 22 17:34.5 5:40
11 2330 Zach McBride M 10 Summit High School 3 M-SOPH 3 9 17:35.6 5:40
12 2299 Quinn MacPherson M 11 Glenwood Springs High Sch 1 M-JUNIOR 5 14 17:35.6 5:40
13 560 Billy Adams M 11 Central High School 3 M-JUNIOR 6 14 17:36.2 5:40
14 562 Jackson Edwards M 10 Central High School 4 M-SOPH 4 9 17:45.1 5:43
15 429 Oscar Jose M 12 Battle Mountain High Scho 1 M-SENIOR 5 22 17:45.6 5:43
16 423 Bergen Drummet M 10 Battle Mountain High Scho 2 M-SOPH 5 9 17:49.9 5:45
17 2302 Reid Swanson M 11 Glenwood Springs High Sch 2 M-JUNIOR 7 14 17:51.2 5:45
18 561 Jacob Buddecke M 11 Central High School 5 M-JUNIOR 8 14 17:56.0 5:47
19 440 Jorge Sinoloa M 9 Battle Mountain High Scho 3 M-FROSH 1 3 17:57.0 5:47
20 2281 Lukas Bergsten M 11 Eagle Valley High School 4 M-JUNIOR 9 14 18:01.6 5:49
21 2285 Dillon Flaagan M 12 Eagle Valley High School 5 M-SENIOR 6 22 18:10.4 5:51
22 2326 Landon Cunningham M 10 Summit High School 4 M-SOPH 6 9 18:22.9 5:55
23 289 George Beck M 12 Aspen High School 2 M-SENIOR 7 22 18:27.0 5:57
24 2289 Zachary Yoder M 12 Eagle Valley High School 6 M-SENIOR 8 22 18:33.0 5:59
25 2298 Dalton Deter M 12 Glenwood Springs High Sch 3 M-SENIOR 9 22 18:36.3 6:00
26 2282 Charlie Callis M 11 Eagle Valley High School 7 M-JUNIOR 10 14 18:36.8 6:00
27 2284 Cooper Filmore M 9 Evhs 1 M-FROSH 2 3 18:41.2 6:01
28 431 Zander Miscio M 12 Battle Mountain High Scho 4 M-SENIOR 10 22 18:47.0 6:03
29 428 Tommy Johnson M 12 Battle Mountain High Scho 5 M-SENIOR 11 22 18:51.3 6:05
30 583 Jadon Nicholson M 12 Central High School 6 M-SENIOR 12 22 18:52.0 6:05
31 2317 Casey Wolf M 10 Steamboat Springs High Sc 3 M-SOPH 7 9 19:00.0 6:07
32 636 Cade Mather M 11 Evhs 2 M-JUNIOR 11 14 19:09.8 6:11
33 441 Jacob Toms M 9 Battle Mountain High Scho 6 M-FROSH 3 3 19:12.5 6:11
34 2328 Korben Long M 12 Summit High School 5 M-SENIOR 13 22 19:19.9 6:14
35 2315 Jameson Tracy M 12 Steamboat Springs High Sc 4 M-SENIOR 14 22 19:20.0 6:14
36 426 Ethan Fitzcharles M 12 Battle Mountain High Scho 7 M-SENIOR 15 22 19:24.9 6:15
37 321 Taiga Moore M 12 Aspen High School 3 M-SENIOR 16 22 19:32.7 6:18
38 333 Brenon Reed M 11 Aspen High School 4 M-JUNIOR 12 14 19:33.3 6:18
39 334 Eske Roennau M 10 Aspen High School 5 M-SOPH 8 9 19:39.8 6:20
40 319 Connor Gagen M 12 Aspen High School 6 M-SENIOR 17 22 19:40.9 6:21
41 2314 Connor Prost M 11 Steamboat Springs High Sc 5 M-JUNIOR 13 14 19:44.4 6:22
42 2311 Jaxson Fryer M 12 Steamboat Springs High Sc 6 M-SENIOR 18 22 19:46.3 6:22
43 2297 William Berkheimer M 12 Glenwood Springs High Sch 4 M-SENIOR 19 22 19:48.6 6:23
44 2327 Tyler Hodges M 10 Summit High School 6 M-SOPH 9 9 20:08.0 6:29
45 2300 Owen Mangeot M 12 Glenwood Springs High Sch 5 M-SENIOR 20 22 20:33.6 6:38
46 2313 Jeremiah Kelley M 12 Steamboat Springs High Sc 7 M-SENIOR 21 22 20:56.5 6:45
47 2301 Alec Nykerk M 12 Glenwood Springs High Sch 6 M-SENIOR 22 22 21:38.8 6:59
48 2303 Dylan West M 11 Glenwood Springs High Sch 7 M-JUNIOR 14 14 21:49.3 7:02